| Simi_6065 a întrebat:

daca am 4 la o teza, raman corijenta?

13 răspunsuri:
| miha90z a răspuns:

Pai depinde. adica media se face in felul urmator : Media notelor din oral, inmultit cu 3, adunat cu teza, impartit la 4. daca iti iese media 4 da big grin

| antimulte a răspuns:

Daca ai medie peste 6-7 nu ramai, depinde in ce proportie ti se face medie.

| baby123 a răspuns:

Depinde ce note ai la oral daca ai peste 7 nu ramai corigenta...

| AnyAda a răspuns:

Depinde de notele pe care le ai in oral. Daca media generala iti iese 5, nu, nu ramai (asta daca esti in primul semestru) dar daca esti in al doilea si iti iese 5, iar pe primul ai 4, ramai corig... trebuie sa iti iasa neaparat 6 ca sa treci.

| gogus a răspuns:

Nu dar trebuie sa ai numai note peste 6

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, depinde ce note ai in oral... daca iti iese in oral 10, 9 sau 8 treci! daca...

| Cubulets a răspuns:

Nu, bine acum depinde de ce note mai ai in afara de 4 ala.
Daca ai de ex vreo inca 4 de 7 sau de 8 sau 9 sau evident 10 nu ai cum sa pici.

| GicuGagicu a răspuns:

Depinde ce note mai ai. teza reprezinta doar 25% din nota. adica:
sa zicem ca ai 7, 8, 9 note si 4 in teza. se face media din 7 8 9 (7+8+9):3, adica 8. media se inmulteste cu 3 se aduna cu teza si se imparte la 4.
(8 x 3 +4) : 4 = 24:4= 6 e media

Răspuns utilizator avertizat
| Simi_6065 explică:

Am un 7, 8, 10... dar s-ar putea s aiau 2 in teza. cu 2 raman corijenta?

| ImHereForYou a răspuns:

Pai depinde ce note ai in oralwinking

| FilipRye a răspuns:

Depinde ce note mai ai!

| ParanoidKidu a răspuns:

Cu 2 iti iese 7.25, iar cu 4 iti iese 7.49