| ANDA90 a întrebat:

Buna! Daca am absolvit studii de licență pe Geografie și modulul I psihopedagogic iar acum voi urma studii de master pe Filologie și modulul II psihopedagogic, pot preda Limba și literatura română ( gimnaziu/ liceu )? Deja predau Geografie la gimnaziu cu modulul I psihopedagogic. Vă mulțumesc pentru răspunsuri!

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Da.

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Modulul II îți permite să predai la liceu.

| ANDA90 explică (pentru gabicoo):

Daca urmez acum studii de masterat în Filologie ( Lb. si Lit. Română ) + modulul psihopedagogic II, pot preda materia "Lb. si Lit. Română" la liceu să înțeleg?

| gabicoo a răspuns (pentru ANDA90):

Da.