| AndreeaDeeaDs a întrebat:

Bună! Dacă am urmat o facultate la buget și vreau sa fac alta la cu plata, dacă voi avea medii mari pot sa iau bursa?

Răspuns Apreciat de Editori
| Hela a răspuns:

Studenții și absolvenții Învățământului superior care urmează cursurile de zi ale unei a doua facultăți pot primi burse naționale de merit, burse sociale, alte forme de sprijin material sau ajutoare sociale numai de la o singură facultate, cu condiția ca numărul total al anilor în care au beneficiat de acest sprijin, în cadrul primei și al celei de-a doua facultăți, să nu depășească numărul anilor de studiu prevăzuți ca durată de școlarizare la facultatea de la care urmează să beneficieze de bursă.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! De bursa poti beneficia doar 1 singura data in viata.