| PDM2000 a întrebat:

daca cineva se comporta urat cu mine si ma respinge iar eu imi doresc sa ii fac pe toti fericiti sa ma placa cum reactionez?

Răspuns Câştigător
| Lavy_5428 a răspuns:

Buna! Pai incerci sa-i ajuti la nevoi, sa fii amabila cu ei, nu ii vorbi urat, nu ii barfi, iar cei care se poarta urat cu tine nu ii baga in seama, asa facem toti: cand avem nevoie de cineva ne dam prieteni dar dupa nici nu ne mai intereseaza daca traiesc... fundita?laughing

4 răspunsuri:
| Dmonik a răspuns:

Nu vei reusi niciodata sa ii faci pe toti fericiti, ba, mai mult, pentru o atitudine draguta poti sa te trezesti ca iei "palme". Incearca sa te faci pe tine fericita, sa fii tu multumita, cat despre ceilalti, daca sunt oameni carora nu le porti un respect sau un sentiment deosebit, nici nu e cazul sa iti faci probleme. Tu esti persoana cea mai importanta din viata ta.
Cum reactionezi? Ignora-i! Nu-ti merita atentia!

| PDM2000 explică (pentru Dmonik):

Cu toata rusinea acum in anul 2022 iti dau fundinta? abia acum inteleg aceste cuvinte? pentru asta am platit cam scump 12 ani?

| ruxi a răspuns:

Nu sepoate ca toata lumea sa te placawinking, sunt unii omeani care te iubesc si oameni care spun ca esti o scorpiestraight face, mi s-a intamplat si mie, si trebuie sa nu ti pe sewinking
sau incearca sa vorbesti cu ei si sa le dai dreptatewinking

| aMaLyA9712 a răspuns:

Daca cineva nu te place e problema lui. E foarte bine ca iti doresti sa ii faci pe toti fericiti dar nu poti fi pe placul tuturor. Incearca sa te intelegi bune cu adevaratii prieteni nu cu cei care sunt prieteni doar cand au nevoie de ceva. fundita?