| Cjsjsjshhdhshaja a întrebat:

Bună! Dacă eu mă duc la UMF Iași să dau admiterea pentru AMG, pot să depun separat dosar pentru înscriere pe bază de dosar la specializările care sunt?(în caz de nu prind loc la AMG) Sau sunt restricționată să dau admitere și atât? Mulțumesc

5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Si ce faci daca proba scrisa la AMG e in aceeasi zi si la aceeasi ora cu proba la MG sau MD sau unde vrei tu? Tocmai de asta ei le pun in acelasi timp, sa nu mai fie rataciti ca tine si sa evite plimbatul de dosare

| Cjsjsjshhdhshaja explică (pentru Furnicuta000):

Deci ideea e ca anul aceasta admiterea este așa : MG, MD, AMG test grilă. Pentru celelalte specializări gen nutriție și dietetică și balneo-fizio-kineto terapie etc, admiterea e pe bază de dosar. Dacă eu mă duc să dau testul grilă pentru AMG pe 21 de iulie, pot să optez pentru alte opțiuni în caz de nu prind loc la AMG?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Cjsjsjshhdhshaja):

Daca alea sunt pe baza de dosar poti sa te inscrii ca nu exista limite, din contra le convine sa fie cat mai multe dosare pentru ca ei primesc bani frumosi fiind taxa aia asa mare. Dar sa urmaresti cu atentie cand e perioada de inscriere

| Cjsjsjshhdhshaja explică (pentru Furnicuta000):

Perioada e 3 iunie -16 iulie dar eu primesc rezultatele de la bac abia pe 12 iulie… o sa am doar 4 zile la dispoziție dar sper sa reușesc sa fie bine. Mulțumesc!

| Furnicuta000 a răspuns:

Si nu recomand sa faci facultate de asistente. Uita-te de curiozitate la orice anunt de angajare de la orice spital sau clinica din Romania, o sa vezi ca 99% angajeaza doar cu postliceala. De ce? Pt ca daca ai facultate de asistente sunt obligati sa iti dea salariu mai mare si nu le convine. Du-te si tu la o postliceala si o sa fie mult mai putin stres, o sa ai program lejer, o sa poti lucra, o sa poti face o facultate in acelasi timp chiar. Daca vrei sa faci facultate fa orice altceva nu AMG si daca vrei sa fii asistent te inscrii pur si simplu la o postliceala si iti iei diploma