| MarianaPoham21 a întrebat:

Bună
Dacă fac 3 ani la școala profesională și apoi vreau să dau la frecvență redusă la liceu trebuie să o iau de la capăt din clasa a 9 a sau pot face a 11 a și 12 a?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Va trebui să faci 3 ani de liceu la seral. Acești 3 ani îi vei face; dar problema va fi la bac pentru că materiile nu vor mai fi așa proaspete în minte. Sau dacă îl vei lua și după seral, sunt toate șansele să îl iei cu o nota mai mică, notă care poate afecta intrarea la facultate.

1 răspuns:
| IonutCG90 a răspuns:

Buna. La seral faci direct din anii in care ai ramas. EU asa am facut. Sper ca ti-am fost de folos, succes!happy