| TikyTaco a întrebat:

Buna!
Dacă sunt admis la Snspa, plătesc prima rata din taxa de scolarizare, am înțeles ca e obligatorie atunci când ma duc sa îmi confirm locul, și ma răzgândesc se restituie taxa?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca te retragi inainte de termenul de depunere a actelor, atunci poti cere si banii platiti pana atunci.
Dupa depasirea termenului banii nu se mai restituie.

| Violleta2022 a răspuns:

Taxa se restituie numai daca te razgandesti inainte sa incepi scoala, nu mergand la cursuri si in mijlocul anului te-ai razgandit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu de restituie.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Citeste bine daca chiar trebuie platita prima transa din bani atunci. Eu nu am auzit pana acum sa se plateasca la confirmari. Taxa nu se restituie dar posibil sa se faca exceptii daca nu s-a inceput anul. Trebuie sa citesti regulamentul.