| 182ki a întrebat:

Buna! Daca sunt la un liceu economic/technologic si vreau sa fac transfer dupa la un liceu vocational, trebuie sa dau iar examenul de vocational? De exemplu daca vreau la Dinu Lipati cum ar fi? Se uita la note sau doar trebuie sa dau testul vocational?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, trebuie sa sustii examanele de diferenta dar si sa ai media ta egala sau mai mare ca a ultimului elev, de la acel profil.
Sa nu ai corijente, sa nu ai note scazute la purtare samd.

| LisaJulie a răspuns:

Da, vei da diferentele si daca media ta generala este egala sau mai mare atunci vei intra! Acum depinde pe ce profil vrei