Întrebare recomandată | Ana47 a întrebat:

de cand ma stiu vreau sa fiu educatoare. Acum ca mai am puţin pana dau bacul incep sa imi pun tot felul de intrebari existentiale:din cate am inteles, salariu este de 1400-1500 de roni, este posibil sa traiesti decent din suma asta?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce cheltuieli ai... daca trebuie sa platesti chirie se duc dintr un foc jumatate din bani. 1500 ron e cam la limit supravietuirii... decent traiesti doar daca locuiesti cu parintii

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Salariul de educatoare la stat, daca esti debutant, este de cam 1100 de lei. Poti trai decent daca nu esti nevoit sa platesti rate sau chirie si daca esti foarte chibzuit.

| LoveSleep a răspuns:

Mai faci niște grade, mai ceri bani părinților că dacă nu le bați copiii și ajungi ușor la 30.

| KanezuY a răspuns:

Nu este decent deloc...Cauta un job cu minim salariu 2000-2500 lei si ai sa traiesti decent atunci.

Răspuns utilizator avertizat
| SoyLunaV222 a răspuns:

Depinde de ce situatii finantiale ai daca Ai asa ceva iti recomand sa mai asteptii ca sa se rezolve