| basbaby5 a întrebat:

Bună! De ce este atât de corupt sistemul de învățământ din România? Așa a fost dintotdeauna?
Vreau păreri personale. Mulțumesc! Dau fundă celui mai pertinent răspuns.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere vorbesti.
Profesor sau elev „nedreptățit".

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca este facut din oameni si in Romania oamenii nu sunt verificati. Justitia si alte organe ale statului nu-si fac treaba.

| mODIN a răspuns:

Lucrez in invatamant si habar nu am la ce te referi cand spui ca e "atat de corupt".

| Cipi1212 a răspuns:

Este corupt sau ineficient.

Răspuns utilizator avertizat
| Radio404 a răspuns:

Din sistemul de învățământ ai gurii câștigați sunt tovarășii profesori; că au de unde își lua lefurile; in rest din școală ieși la fel de idiot, ca și dacă na-i fi intrat.

| mODIN a răspuns (pentru Radio404):

Am trait s-o vad si pe asta laughing Cineva zice de pfoi ca "de unde își lua lefurile". Data viitoare sa te iei si de casierii de la mega image, ca si acolo e coruptie multa, prietene. Toti intra pe pile, freaca menta la munca si dupa ii vezi mereu prin Bali in vacanta si cu Bentley in curte.