| Simona12341997 a întrebat:

Buna!
De curand am achizitionat un pachet de camere de supraveghere HIKVISION DS-7100 Series. As dori sa-mi spuneti cum as putea sterge fragmente din intregistrarile zilnice ori zile intregi.
Un sfat este de ajutor.
Banuiesc ca orice tip camera are aceasta functie.
Multumesc!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Presupun ca ai cumparat si boxa (centrul de supraveghere) aferenta camerelor. happy

Langa sistemul de inregistrare (boxa) se da si un CDcu soft-ul de manipulare a centrului de supraveghere (atat pentru Windows, cat si pentru Linux).
Dupa instalarea softului si setarile efectuate, la redarea secventelor inregistrate, poti marca si sterge fisierele nedorite.
De asemenea, de pe hard disk se pot sterge si "manual" fisierele nedorite, conectand harddisk-ul pe un calculator obisnuit.