| AndreeaNustiu a întrebat:

De la anul intr in liceu.
Dar ma mult la Bucuresti si as vrea sa stiu ce licee sunt care contin artele plastice in afara de Tonitza?
As vrea sa devin designer vestimentar, la ce liceu din Bucuresti as putea merge?
Dar bine inteles sa fie bune acele licee.

Multumesc.
DAU FUNDA!

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La un liceu din filiera vocationala, specializarea arte vizuale --- vezi pagina 66 din Brosura "admiterea in licee in anul scolar 2013-2014",Bucuresti:
http://www.ismb.edu.ro/......l_SITE.pdf

P.S.In viitor, daca nu-ti schimbi alegerea, poti deveni designer vestimentar urmand cursurile facultatii de arte decorative si design din cadrul Universitatii Nationale de Arte:http://www.unarte.org/......14%29.pdf)

| AndreeaNustiu explică (pentru alessia5158):

Ultimul link nu e bun, am o intrebare aceasta universitate este in Bucuresti?

| alessia5158 a răspuns (pentru AndreeaNustiu):

Da, este in Bucuresti.Iti dau alt link--- dai un clik pe "Cifra de Scolarizare pentru anul I" :http://unarte.org/......icenta.php

| AndreeaNustiu explică (pentru alessia5158):

Multumesc mult happy

| alessia5158 a răspuns (pentru AndreeaNustiu):

Cu placere!

| Idc12345 a răspuns:

Liceul teoretic Waldrof, Colegiul Tehnic Ioan Socolescu, Dimitrie Paciurea.

| AndreeaNustiu explică:

Unde sa intru?
De ce spui ca sunt slabe sanse, pentru ca eu ma descurc foarte bine la arta si la design, plus ca in clasele a 5-7 am fost la un liceu de Arte din Bistrita, un liceu bun.Profesorii spun ca ma descurc foarte bine la design si ma pot face designer vestimenar.
Oricum tu ce alt liceu mi-ai recomanda din Bucuresti?