| Ragnar307 a întrebat:

Bună! De unde iau materia pentru a învață pentru un examen de diferență pentru un transfer sau trebuie să o dea de la liceul la care ma transfer? Vă rog ajutați-mă pentru ca nu știu cum sa ma pregătesc pentru acest examen!

3 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Cauti la colegi manualele care te intereseaza. Sau la biblioteca scolii. Cu siguranta la secretariat ti-a spus care sunt materiile la care dai diferenta.

| isemilia a răspuns:

Imprumuti manualele / culegerile / caietele colegilor tai de la acea specializare si inveti de pe ele.

| Fabianaa a răspuns:

De obicei nu ți-o dau ei, și eu m-am transferat în timpul liceului și a trebuit sa îmi i-au singura materia. Ai putea sa ceri un manual de la biblioteca, eu m-am bazat foarte mult pe internet.