| deni497 a întrebat:

Din experiența voastră, cum ma sfătuiți sa aleg facultatea la care vreau sa merg? Nu pot sa spun ca ma pasionează ceva 100%, sunt mai multe lucruri care ma interesează, dar nu știu care mi se potrivește cel mai bine.

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Selecteaza mai intai cu atentie TOATE domeniile ce te intereseaza. Apoi alege cu inima, vezi ce te atrage cu adevarat, ce visezi sa devii dupa facultate. La final, peste aceste alegeri, fa una finala cu creierul: reputatie, ce iti ofera dupa terminare. etc.
Cu siguranta la final vei discerne cum trebuie.
Bafta!

4 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună.
Dacă nu știi sigur ce vrei, nu are rost să pierzi bani și timp pe o facultate.
Facultatea nu e obligatorie. Înscrie-te la facultatea de care ai nevoie pentru ca să te poți angaja în domeniul pe care îl dorești, doar după ce te-ai decis care e domeniul respectiv.
Baftă!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce ți se potrivește nu poți afla decât după ce o faci și practici.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Fa facultatea care te va pregati pentru profesia cea mai bine platita si fa din celelalte domenii niste pasiuni care, cu efort din partea ta, pot sa devina cariere pe care sa le practici cu placere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, fa si tu acest test vocational, are 24 de intrebari. La sfarsit iti va spune ce profesii ti s-ar potrivi:

http://www.eurocor.ro/......ine-10.htm