| xxldomi a întrebat:

Buna! Doar ce am iaflat ca am intrat la un liceu tehnologic pe profil de comert si de la anul as vrea sa ma mut la alt liceu pe profil de filologie. Imi poate spune cineva ce ar trebui sa pregatesc sau cum functioneaza transferuruile de genu?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca profilul de comert la care esti acum este de departe mult mai bun decat filologie.
Gandeste-te de 100 de ori inainte sa ceri transfer, fiindca in ziua de azi nu faci nimic cu filologia, deoarece Dreptul si Jurnalismul sunt inutile, fiind zeci de mii de studenti licentiati care vand prin magazine, ca nu se inventeaza in fiecare an cate 10.000 de posturi de avocati, notari, juristi sau jurnalisti, deci sanse minime spre deloc dupa ce termini un liceu de filologie.

| sierra1 a răspuns:

Tranferul - dacă se aprobă - se va intâmpla la anU' când o să ai o medie mare, potrivită cu clasa la care vrei să ajungi