| stely9523 a întrebat:

Dupa ce se afla rezultatele la admiterea pentru facultate trebuie sa ma duc personal sa afirm daca vreau sa merg la acea facultate? sau pot sa afirm prin telefon sau sa trimit un parinte?

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

Se poate duce și altcineva în locul tău să confirme că vrei să mergi la universitatea X dacă tu nu poți, sau cred că pur și simplu dai un telefon acolo. Numai bine!

1 răspuns:
| michelia a răspuns:

Daca apari ca reusit pe lista de admitere la o facultate, trebuie sa te si inmatriculezi apoi!
Nu e de ajuns sa dai telefon pentru asta.
Citeste pe site-ul facultatii respective in ce interval se face inmatricularea ( de catre viitorii studenti), ce acte sint necesare si eventual ce taxe ( difera).
Dar toate aceste date apar dupa examen in general.