| JustMimi94 a întrebat:

Dupa cum stiti se apropie Bac-ul iar eu nu sunt hotarata ce facultate sa urmezi.Ce imi sugerati? Mentionez ca am terminat profilul Uman, Stiinte sociale. Ps:Vreau facultati la care se poate intra fara examen.Multumeschappy

4 răspunsuri:
| Changes a răspuns:

Şi eu dau bac-ul anul acesta dar termin filologie.Din câte ştiu eu la facultăţile particulare nu se dă examen deloc anul ăsta (decât la unele specializări). Trebuie să-ţi placă ceva şi trebuie să fie ceva la care te pricepi.

| Asadarsiatat a răspuns:

Ase sau Drept?

| alessia5158 a răspuns:

Fara examen de admitere, gasesti la universitatile particulare( cu plata)--- vei gasi, in oferta lor, o facultate potrivita tie.
Majoritatea facultatilor din cadrul universitatilor de stat au introdus examenul de admitere in limita locurilor "fara taxa"( locuri bugetare). Gasesti insa, si la stat, facultati cu concurs de dosare dar numai pentru specializarile la care nu se inghesuie lumea(specializari nesolicitate de piata muncii!).

| Raslaghitu a răspuns:

Eu dau la universitatea de agronomie Bucuresti. http://www.usamv.ro/ uite vezi si tu poate o sa-ti placa. mi se pare ceva foarte profitabil pentru viitor.