| sebitzu1997 a întrebat:

Buna,dupa cum stiti toti incepe scoala foarte curand, intru in clasa a 12-a si trebuie sa aleg o materie alternativa la care sa dau bacalaureatul,am de ales intre psihologie,geografie,filologie si logica,eu alternez intre geografie si psihologie,dar imi e greu sa ma decid singur, mi-ati putea daun sfat?

2 răspunsuri:
| iDangerous a răspuns:

Geografie. De ce? Dacă nu ai de gând să te faci psiholog, crede-mă că reperele geografice îţi sunt mult mai superioare. Şi să fim sinceri acum. Cel puţin un sfert din materie e cultură generală.

| ioana1198 a răspuns:

geografia este destul de grea trebuie sa o stii foarte bine... iti recomand logica este mult mai usoara