| RaluckSakura a întrebat:

E o problema daca pe sem2 am media 9.46? Alti colegi din cls mea au 9.71 si 9.96.Imi puteti da niste sfaturi? Si daca in sem2 iau media mai mare decat in sem1 cam ce premiu as lua? Sunt in cls5.Ms! Va dau funda! Cine imi da un raspuns mai detaliat.

Răspuns Câştigător
| GoldVali a răspuns:

Ai medie foarte mare chiar si pentru generala.
Premiul intai se da celor care au peste 9, 50. Premiul doi celor cu medii de la 9 la 9, 49 si premiul 3 celor cu media de la 8, 50 la 8, 99.
Ai putea lua premiul 2 daca iti mentii media sau daca vrea diriga da la toti cu medie peste 9, 50 premiul 1 desi asta mai rar.
Daca e ala cu 9, 96 ala e 1 si voi restul 2.

7 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

In clasa a5a am avut media pe ambele semestre 9, 45 si luasem locul 2, la tine e probabil sa ei locul 3...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mamaaa, de ce medii vorbitit sa moara mama lui Stefan cel Mare! Eu am avut medii cuprinse intre 7.33 si 8.94 si nu m-am plans... happy

| bloodyhell a răspuns:

Depinde la ce scoala.cand am fost eu in clasa a Va am luat locul 3 cu media 9.83

| Adelina004 a răspuns:

Pai nu e o problema daca ai media 9.46 pentru ca daca in semestrul doi o tii tot asa sau daca o ai mai mare bineinteles ca va creste si media anuala.Acum tu cu media pe care o ai acum esti pe locul trei deci vei avea premiul 3. Apropo foarte buna media. Tine-o tot asa.Succes in continuare. big grin

| RaluckSakura explică:

Multumesc!

| bighiucristian99 a răspuns:

Daca in sem.2 ai media de ex.9.80 iei PREMIUL 1, dar daca ai media sub 9.50 iei PREMIUL 2. eu asa am patit! funda?

| AndreeaRog13 a răspuns:

Eu iti spun ceva eu am avut 10 pe sem 1 in a 5 acum sunt in 6. Cred ca ai lua premiul 2 sau 3 depinde de media si colegilor tai! kiss