| Anca1026 a întrebat:

Eu am absolvit liceul cu cativa ani in urma insa fara sa trec cu brio de bacalaureat.In prezent ma gandesc sa mai incerc odata si sa ma pregatesc pentru anul viitor. Problema este ca nu mai stiu ce note am luat si ma intereseaza foarte tare. Pe site-ul Edu nu se gasesc nicăieri rezultatele. Stie cineva o solutie? Multumesc

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Trebuie să depui o cerere scrisă la secretariatul fostului tău liceu (cred că trebuie să o trimiti online, din cauza situatiei actuale, pe adresa de email a liceului), in care să soliciti un răspuns in scris (online), cu privire la rezultatele obtinute la examenul de bacalaureat in anul 20... , motivand ca vrei sa il sustii din nou, in vara anului urmator, la disciplinele la care nu ai promovat.

PS. Contactează liceul (nr de telefon il gasesti pe internet) si intreaba-i daca poti merge personal sau trebuie să trimiti cererea online.

10 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Nu te mai chinui
mergi la munca in Germania
fa acolo o scoala profesionala ca iti ofera 3000 euro / luna
contract de munca si salopeta si cazare
si faci 1 an de carte si 2 ani de practica platita
apoi tu trebuie sa lucrezi la ei 2 ani si gata nu mai ai nevoie de nici un bacalaureat.
poti sa intri la foarte multe facutati din Germania fara bacalaureat
doar cu fisa matricola din Romania si cu dovada ca ai muncit la ei macar 2 ani si ca ti-ai platit taxele si impozitele la timp

| Anca1026 explică (pentru zilog):

Nu am auzit de varianta asta. Cum te poti inscrie la scoala profesionala?

| Balalau95 a răspuns:

Daca nu alegi sa pleci in Jermania cum ti-a sugerat zilog, atunci orice scoala (inclusiv liceul) e OBLIGATA sa iti pastreze notele si sa iti dea fisa matricola

| zilog a răspuns (pentru Balalau95):

Te bagi ca musca in ____ iepii!
nu vorbesam despre nici o fisa matricola
eu vorbeam aici ca socolile profesionale din Germania le ofera mancare cazare haine si macar 2000 euro pe luna in timpul in care invata
apoi le da salariu 3000 euro pe luna
si carte vor face doar 1 an dupa care vor face practica 2 ani
si le asigura locuri de munca garantate la acele service-uri auto unde au facut ei practica

| Balalau95 a răspuns (pentru zilog):

Hmmm, si cine vorbea cu tine?!?
eu vorbeam cu cel care a intrebat, si care in mod evident vrea foaie matricola

oare cine e intepat si se baga ca "muca" (nici nu stiu ce e aia)

| zilog a răspuns (pentru Balalau95):

Musca în c u r u l iepii

| Balalau95 a răspuns (pentru zilog):

Wow, incredibil, daca nu e cum vrei tu, injuri
o sa si plangi?!? mi-ar place sa vad asta big grin

| zilog a răspuns (pentru Balalau95):

Da si ma dau si cu fundul de pamant si ma si oftic si ma si tavalesc pe jos prin tot magazinul cu costumasul cel nou si alb ca vreau jucaria aia cu baterii si luminite

de unde stii ma cunosti!?

| zilog a răspuns (pentru Balalau95):

Nu te injuram ci credeam ca stii si tu de gluma scuze!
cate o data sunt nebun de legat schizofrenic gelos egoist invidios posesiv hapsan avar calic ursus morocanos
adica roman neaoș de la gheboaia

| Balalau95 a răspuns (pentru zilog):

Ok rolling on the floor