| homeflowers a întrebat:

Buna eu am intrat in clasa a 12 si ma gandeam sa invat vara asta pentru bac si am cateva intrebari. Eu sunt pe profilul de stiinte ale naturii si oare pot sa aleg liber intre biologia vegetala si anatomia sau nu?

3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Anatomia e mult mai simpla si totusi o cunosti cat de cat. La cea vegetala sunt mii de categorii si ramificatii pentru toate prostiile cu tot felul de denumiri tampite pe care nu le poti tine minte decat daca ai o memorie de elefant

| anamariarot a răspuns:

Bineînțeles că poți. Biologia vegetală și animală e din clasele a 9-a și a 10-a, iar anatomia din a 11-a și a 12-a.
O părere pur subiectivă: alege anatomia. Nu e grea, e foarte ușor de luat o notă mare și e materia mai proaspătă. În timp ce înveți pentru școală biologia de a 12-a, o înveți și pentru BAC. Faci cumva 2 în 1 happy

| m1dn1gh7 a răspuns:

Da, poti
Daca nu ma insel sunt cate 2 ani grupati, gen clasa a 9-a si clasa a 12-a vegetala, a 10-a si a 11-a anatomie.