| mikaguapa a întrebat:

Buna,eu am terminat cls a8 si in urma examenelor mi-a iesit media de 7, 60 cam asa, adica media de admitere la liceu.Sunt indecisa desi mai sunt cateva zile pana completam codurile liceelor.Am de ales intre liceul din babadag dimitrie cantemir,si liceele din tulcea:economic, pedagogic si spiru.As vrea la padagogic,dar nu stiu ce materii se fac la ce dai teza si mai ales daca o sa intru cu 7, 60.Si cum credeti ca este, adica usor sau greu.Ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| Ilincuț a răspuns:

Salut! happy Eu sunt din Iasi si am dat probe la pedagogic pe profilul educator-puericultor. Poti merge la un liceu pedagogic insa la filologie unde nu ai nevoie de probe. Sper ca te-am ajutat! :*

4 răspunsuri:
| mikaguapa explică:

Am uitat sa specific, vreau undeva unde nu se face multa mate ca sunt bata nu am avut profi buni si pe deasupra am luat si 4 la examen.Chiar la filologie ar fi foarte binehappy

| mikaguapa explică:

Si la filo s-au dat?

| mikaguapa explică:

Si la economic la turism si alimentatie ce materii se fac si la ce dai teza?

| DeeaMarry a răspuns:

La pedagogic se dau probe. De fapt, cred ca s-au dat deja. Nu cred ca mai poti merge.