| Georbiama a întrebat:

Buna.Eu anul asta am intrat in clasa a 9 a la un liceu doar ca vreau sa ma transfer la altul cu acelasi profil.Pot face asta dupa primul modul?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU! Anul acesta nu este posibil, ca nu se fac "favoruri" ilegale pentru copii, asa cum vor ei, in mijlocul anului scolar.

Dupa terminarea clasei a9-a se poate face transferul NUMAI daca intrunesti conditiile de eligibilitate:
- media egala sau mai mare ca a unltimului copil din clasa, de la profilul acela
- fara corijente
- cu toate mediile incheiata
- cu nota la purtare mare

| Hyperion7 a răspuns:

Nu e posibil transferul între module, începând cu anul trecut transferul nu este posibil între module, ci doar la finalul anului școlar.
Încearcă să îți dai silința să ai rezultate bune ca sa nu ai dificultăți în transferul către celălalt liceu!
Bafta!