| ValentySHINee a întrebat:

happy
Eu limba engleza o inteleg de minune,dar cand dau sa vorbesc,ma blochez putin.ce as putea face, ca sa pot vorbi liber engleza. Funda! :*

2 răspunsuri:
| Cloudless a răspuns:

Raspunsul e simplu, cauta pe cineva care are cunostinte ca tine in engleza si vorbeste cu acea persoana. In timp devine mai usor sa formulezi direct propozitia in limba engleza decat sa trebuiasca sa o treci din limba romana in engleza in capul tau. Asta era si motivu pentru care te blochezi.

| SweetMinion a răspuns:

Du-te in fata oglinzii si tine un speech. Ai putea incepe sa vorbesti cu o persoana doar in engleza, daca nu ai cu cine, ma ofer avand in vedere ca am aceeasi problema tine, toate ca toate pana trebuie sa incep sa vorbesc.