| Ana187 a întrebat:

Bună! Eu o să trec pe a9a dar încă nu m-am hotărât dacă să merg pe bio-chimie(științe ale naturii) sau filo.
La filo sincer nu am ceva materie care să îmi pună piedică dar pentru bio-chimie mă cam tem de fizică pentru că la mate cum ar fi nu sunt cam așa și așa nici praf dar nici bună, iar la chimie sunt așa și așa, dar părinții mei mi-au zis că dacă am nevoie din a11a o să mă dea la pregătire(la chimie), totuși chiar îmi place biologia
Totuși aș dori să merg la bio-chimie pentru că vreau să merg pe medicină după a12a.
Ce părere aveți voi?

Răspuns Câştigător
| LadyKanae a răspuns:

Hei. Eu sunt anul 4 la medicina si in liceu am facut bio-chimie cu intensiv engleza.
Daca esti sigur ca vrei sa urmezi medicina mai departe, atunci cel mai bine e sa mergi pe bio-chimie avand in vedere ca biologia si chimia, materii care intra la examenul de admitere la medicina, se studiaza intensiv. Cat despre fizica: nu iti face griji. Nici eu nu am avut absolut nicio tangenta cu fizica si tot am trecut cu bine peste liceu si acum imediat termin anul 4 de facultate. O sa fie binehappy

| Ana187 explică (pentru LadyKanae):

Mulțumesc mult! ????

| Ana187 explică (pentru LadyKanae):

Mulțumesc mult!

6 răspunsuri:
| andreea878 a răspuns:

Eu cred ca ai nevoie oarecum de matematica in liceu, pentru a ti fi mai usor, parerea mea e sa dai la stiinte ale naturii

| Timos14 a răspuns:

Eu ti-as recomanda la Bio-Chimie pentru ca ai zis ca dupa a XXII-a vrei sa mergi la medicina

| Ana187 explică (pentru Timos14):

Mersi! O să iau în considerare?

| Ana187 explică (pentru Ana187):

!*