| Clannad a întrebat:

Buna!happy
Eu rad mult, prea multhee heesi vorbesc foarte, foarte, foarte mult!
Ce sa fac sa mu mai vb si sa rad atata? De obicei cand cineva spune o gluma eu sunt prima care rade la acea gluma. Recunosc asta e ca un punct de atractie pentru baieti, deaorece ma considera amuzanta "vie"rolling on the floordoar pentru ca rad

Si cu vorbitul e alta problema. NU tac deloc, cand incep sa vb nu ma mai opreste nimic! Sunt foarte vorbareatahee hee

Ce sa fac? am obs ca pe uni ii deranjeaza asta.sad Mi-e imi place happy

20 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Join http://www.cs-gothic.ro/forum/

| Lollypop a răspuns:

Nu trebuie sa ii deranjeze. Daca tie iti place, asta e felul tau de a fi.Nu te schimba!happyBafta

| rosto a răspuns:

Si daca ii deranjeaza ce? si eu sunt la fel, rad ca prostu'n balci, si vorbesc non stop. asta este, nu ai cum sa multumesti pe toata lumea. o sa vezi ca unora le place sa fie cineva langa ei care sa cleeeentane tot timpul, ei cand vor mai si asculta, cand nu vor mai lasa vorbele noastre sa le zboare pe langa urechi, crede-ma ca nu asta este o tragedie. plus ca nah, ca sa ne laud putin, cu noi mai greu se plictiseste omu'. daca vorbim continuu si cautam mereu subiecte noi de discutie nu lasam persoana de langa noi sa cada in bratele plictiselii. asta nu este o problema happy

| ioana_6413 a răspuns:

Şi eu sunt vorbăreaţă, şi râd într-una, poate am fost gemene în altă viaţă. laughing Încerc să lucrez la asta, uneori îmi iese, alteori... laughing)

| Marijuana a răspuns:

Nu ar trebui sa-i deranjeze, daca asta este firea ta!

Cine te accepta sa te accepte cum esti!

:*

| Serendipity17 a răspuns:

rolling on the floor ok, ai putea in prezenta unor persoane sa nu mai faci asta, daca zici ca ii deranjeaza.Bravo,alta de-a mearolling on the floor

| jocuri888 a răspuns:

Si mie imi place sa vb mult big grin mai ales cand sunt pe magicrolling on the floor

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Nu trebuie sa schimbi chestia asta la tine daca tie iti place, treaba lor daca nu le place. Tu ai personalitatea ta, asta esti tu! De ce sa te ascunzi dupa masti? Si eu rad mult noroc ca m-ai am o prietena care si ea rade mult. Ii mai bine sa razi si sa vorbesti mult decat sa nu faci nimic.Pana la urma care ii problema celorlalti? Fiecare face cea ce stie mai bine.

| Alexandru a răspuns:

Stii de ce imi aduce aminte intrebarea ta? De o lectie la psihologie cu tipurile de temperamente. Se prea poate ca tu sa ai un temperament sangvinic sau coleric si este destul de dificil daca nu sa iti schimbi temperamentul, macar sa introduci si ceva influente din tipul flegmatic sau melancolic... Mi-aduc aminte ca ne-a dat doamna profesoara un exemplu care se potriveste foarte bine cu situatia ta, si anume exemplul lui Titu Maiorescu. El era la fel ca tine, dar cu multa vointa si stapanire de sine a reusit sa isi retusese personalitatea.
Si referitor la ultima afirmatie, e normal ca pe unii sa ii deranjeze, nu poti sa fii placuta de toti.
Daca ai multa vointa, poti schimba ceva, daca nu, asta este. Sa te accepte cei din jur asa cum esti. Daca vor, daca nu, asta este.
Totusi, nu face o obsesie in a-ti schimba temperamentul pentru ca e posibil sa se intoarca impotriva ta.
La revedere si mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt Alexia.Cred ca trebuie sa te abti putin ca si mie mi se intampla des si pe oameni ii deranjeaza.

| SimonaMrr a răspuns:

Si de ce sa te schimbi? Eu zic sa ramai asa. Nu trebuie sa te schimbi pentru ca pe altii deranjeaza.
Si nu mi se pare faptul ca razi sau vorbesti mult o problema. Tocmai, e un lucu bun.
Ce crezi ca prefera lumea: pe cineva care vorbeste mult sau pe cineva care nu vorbeste delochee hee
Si daca cineva vrea sa. ti fie prieten, trebuie sa te accepte asa cum estiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt cam ca tine numai ca nu vorbesc chiar foarte mult
dar de ras...rolling on the floor
eu as zice sa incerci sa te abtii cand vezi ca deranjeaza pe cineva ceea ce faci
dar nu trebuie sa te schimbi intr-o fata serioasa si foarte tacuta doar pentru cei din jurul tau
simte`te binehappy

| Floreenofficial a răspuns:

rolling on the floor
te ador as vorbi eu cu tine non-stop :X
si cu rasu... ah de cand n-am mai ras calumea sigh m-am saturat sa rad fortat la glume proaste sigh
bucurate de ceea ce ai! laughing

| denismaria92 a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi, ramai asa ca e bine. si eu sunt tot la fel :d laughing

| viatadecacatt a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi pentru alti, daca cineva te place, te place asa cum esti tuhappy. Si eu rad si vorbesc mult. dar cand stiu ca sunt cu cineva caruia nu ii place sa faca asta, ma mai abtin. Daca stii persoane care chiar nu suporta sa vorbrsti si sa razi mult incearca sa le mai reduci si sa vorbesti mai putin.sa te gandesti la ceva rau poate asa reusestilaughing

| AnMa a răspuns:

Si eu rad si vorbesc foarte dar foarte mult laughing eu si cu tata... adica eu cu tata radem toata ziua... din orice zicem radem laughing asa ca noi vorbind toata ziua radem toata ziua
oamneilor din jurul meu le place chestia asta adica nu ii deranjeaza (sau nu cred ca ii deranjeazalaughing) ma rog big grin
e foarte bine sa razi si sa vorbesti nu sa fi timid si inchis
si in orice caz : "O zi pierduta e o zi in care nu ai ras"

Succes in continuare daca vrei sa mai cauti o solutie >big grin

| jojo_3822 a răspuns:

Aceiasi "problema" o am si eu
Desi multi imi spun ca sunt prea "zambareata" pe mine nu ma intereseaza...consider ca este mai bine sa fi asa decat un mutulicalaughing

| pauladrian a răspuns:

Prea mult strica.

| Th3eo a răspuns:

Si eu sunt la fel. colegii imi supun tot timpul ca sunt foarte amuzanta si eu sunt tot timpul acolo ca sa destind atmosfera. nu e un lucru rau dupa parerea mea.

| Siderat99 a răspuns:

ProBLEMA E CA SI EU VORBESC PREA MULT SI SUNT CONSTIENT de asta dar nu ma pot abtine cand se deschide un subiect care imi place. Partea grava e ca am fost platit cu bani ca sa tac in multe situatii si asta mi-a dat mult de gandit. Oare atat de rau e sa vb mult pentru altii?