| henryhd a întrebat:

Buna eu sunt din Germania si as vrea sa ma mut in Romania, acum am gatat scoala la noi se fac 10 clase.M-ar interesa daca pot face facultate aici si daca se poate cum se procedeaza. Daca fac in Germania imi recunoaste diploma aici si invers.Eu nu stiu romana foarte bine ma mai incurc.As vrea sa stiu cum credeti si voi ca e mai bine sa vin sau sa raman acolo cu facultatea.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| kasty a răspuns:

Trebuie sa echivalezi studiile in Romania, si daca se recunoaste diploma nu este nici o problema
Parerea mea sincera este sa faci facultatea in Germania, este mult mai recunoscuta in orice tara decat orice facultate din Romania, iar in tara in afara de cateva facultati recunoscute la cateva centre universitare mari(BUC, CJ, IASI)... restul sunt praf si nu merita revenirea la studii in tara
bafta!

| henryhd explică (pentru kasty):

Numai la ce ai mentionat tu iti recunoaste diploma.eu daca fac in Romania si vin ma duc in Germania sa ma angajez trebuie sa fac un curs intensiv de 6 luni asa am inteles?

1 răspuns: