| Mariagiulia200 a întrebat:

Bună! Eu trec în clasa a 10 a și profesorii ne zic mereu de bacalaureat și ca o să ajungem nimic dacă nu îl luăm, eu mă stresez de pe acum ca nu o să îl iau și ca o să fie greu.Ma gândesc ca nu ajung nimic în viață.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu pui mana serios sa inveti ca sa nu te mai stresezi si sa iei sigur BAC-ul?
Ce te opreste sa pui mana sa inveti?

| johnnny123 a răspuns:

Păi parcă ziceai că până acum ai avut numai medii de 10... De ce ar fi bacul o problemă pentru tine? Nu trebuie decât să continui să faci ce ai făcut și până acum.

| cassyona a răspuns:

Ba o sa ajungi cineva in viata! Ia-le incet și fa-ti un plan! Se zicea e deștept acela care știe ce nu știe. Începe de aici, începe prin a te autoevalua singura și a îți vedea singura punctele unde stii și înveți ușor și punctele unde nu... asta e frate...trebuie sa pui burta pe carte! Știu ca e greu. uite poți începe prin a te consulta cu chatgpt..profita cat timp mai e gratuit

| G1ella1 a răspuns:

Mai ai timp o grămadă până la bac, crede -mă! Pentru bac ai nevoie de 6-8 luni de pregătire intens și poți lua note chiar bune. Și să nu crezi că toți cei care au fost capabili să promovezi acel examen sunt patroni acum sau locuiesc în ceva vile luxoase. Este vorba despre cultura ta generală, despre a avea oportunitatea in a avansa la locul de muncă, dar sunt multi care reușesc chestii și fără bac, nu se rezumă totul la el. Evident că este necesar, dar nu îți garantează succesul in viață, așa că nu te stresa gândindu-te prea obsesiv la asta, toate la vremea lor. În esență este un examen ușor, și vei înțelege asta după ce a trecut.