| Etro a întrebat:

Exista vreo șansă să fie mediile mai mici pentru intrarea la liceu? Eu vreau să dau la liceul Dragoș Vodă la filologie sau științe ale Naturii.
De exemplu anul trecut media ultimului admis la științe ale naturii a fost 6, 79 iar la filologie a fost 6, 74. Ar putea fi vreo posibilitate ca notele de intrare să scadă? Și când se vor afișa mediile de intrare? Trebuie să dau vreun test aparte?

2 răspunsuri:
| Lolol8888 a răspuns:

Nu prea cred ca scad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jasta depinde de rezultatele celor de la examene
Daca ultimul intrat are o medie mai mica decat aia atunci scade daca nu nu scade
Parerea mea, cred ca o sa scada din cauza pandemiei, cum nu prea s-a facut scoala si cum nu au prea avit timp sa se pregateasca cu profesorii

Sugestia mea e sa inveti pentru macar un punct peste media de admitere ca sa fii mai linistit cu admiterea