| Google7777 a întrebat:

Bună! Fratele meu este clasa 8a și ar vrea sa meargă la liceul sportiv din Buzău.Nu prea tragem speranțe sa aibă note mari în examen asa ca as vrea sa știu dacă ar avea șanse sa între aici.Nu sunt foarte informata în ceea ce tine de profilul sport dar știu ca se descurca și ii place fotbalul. OFER coronita

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu avem cum sa-l ajutam fiindca el singur va da sustine probele sportive intai, sa se vada daca este apt sa fie admis la un liceu sprotiv si dupa aceea va particpa la examenele de evaluare nationala.

Dar tu l-ai putea ajuta enorm, daca-l ajuti zilnic sa invete, sa-l supraveghezi si sa-l impingi, fiindca atunci ar avea o sansa sa ia examenul final la romana si matematica.

| sierra1 a răspuns:

Dacă la note e subțirel dar la fotbal e tare-de-tot, intră!

| raresul123456 a răspuns:

Daca nu intra la profilul de sport poate intra la celalte profile. Anul asta cea mai mica medie a fost 6, 62 mate - info, științe ale naturii - 6, 70( și eu sunt din Buzău)