| AnushkaAxy a întrebat:

Buna!
Ia sa vedem, ce spuneti despre Romania.tongue
1.Ce credeti ca-i rau si ce-i bun?
2. Daca ati avea posibilitatea sa plecati din tara ati faceo? De ce?
3. Daca ati ajunge la putere ce ati face pentru tara noastra?hee hee

3 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

1. nu-i nimic bun si totul e rau, ceea ce inseamna ca e totusi bine ca nu te poti insela ca in vest sa te trezesti ca ai probleme cind tu credeai ca totul e perfect.
2. am posibilitatea dar nu plec. asa cum am spus nu merita sa dai problemele evidente de aici pe o viata perfecta precum cea din visul american numai ca sa constati ca perfectiunea aceea e o iluzie.
3. nimanui de la putere nu-i pasa de nimic altceva decit de interesul personal, dar macar aici se poate vedea asta pe fata, nu ca in alte tari in care politicienii mimeaza interesul.

| Northern a răspuns:

1. În România e bine sa fii nesimțit sau bogat și e rău să fii sărac. 2.Definitiv nu cred că aș pleca niciodată, însă doar din curiozitate probabil că da. 3.Ha,ha,ha parcă văd cum scriu toți gândurile lor mărețe pentru SALVAREA PATRIEI când de fapt dacă ar fi să ajungă cineva nu ar face nimic. Unde e corupție nu e loc și de discuție.

| YqLmX a răspuns:

1. Nu există bun, doar rău.
2. Absolut, însă nu definitiv, poate doar pentru a schimba impresii şi a trage concluzii.
3. Aş fura, la fel ca şi ceilalţi. Degeaba îi înjurăm pe cei la putere că sunt hoţi, fiindcă şi noi am face acelaşi lucru.