| Toxic_5027 a întrebat:

Bunahappy Imi amintesc ca in clasele 1-4 imi placea matematica, poate chiar si in a 5-a. in clasele 6-8 profesoara nostra a fost bolnava si va dati seama ca atunci cand venea un suplinitor nu mai intelegeai nimic, asa ca nu am invatat prea multa mate. As avea sanse ca la liceu sa imi revin?

3 răspunsuri:
| cipriancx a răspuns:

Ai avea sanse. tot ce trebuie e sa vrei sa faci asta. citeste manualul.inainte chiar. si incearca sa intelegi plus ca daca tu citesti seara lectia inainte, cand o va preda proful/profa in clasa iti va fi mai usor s-o intelegi pentru ca nu va fi prima data cand auzi lectia.

| emma009 a răspuns:

Daca dai tot ce ai mai bun din tine probabil da...dar eu te-as sfatui sa nu intri intru liceu in care materie importanta este matematica; dar nu iti face griji o sa intelegi matematica cu timpul!

| someOne_8792 a răspuns:

Consider ca ar trebui sa te inscrii la un profil cu materii la care te pricepi cat de cat! e alegerea ta.