| Mememii a întrebat:

Bună! Îmi poate spune cineva dacă mă pot înscrie la master de psihologie și științele educației daca eu am terminat licența pe limbi străine? Sau trebuie neapărat licența în același domeniu?

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Poti da la ce master vrei. Majoritatea merg pe acelasi domeniu fiinda deja au cunostintele necesare si le e mult mai usor, dar nu e o regula sa fie.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Domeniile să fie inrudite și in cazul tău, SUNT!

| doctorandus a răspuns:

Daca indeplinesti conditiile de inscriere mentionate pe websiteul universitatii, te poti inscrie, dar nu e ca si cum ai avea si licenta, deci nu poti deveni psiholog.

| Ryumex a răspuns:

Daca ai studiile necesare atunci de ce sa nu