| blackheart26 a întrebat:

Bună! Îmi puteți spune dacă nr 10, 57 se încadrează între 10, 5 și 10, 8?

Răspuns Câştigător
| AndaAlexandra a răspuns:

Eu cred că da, pentru că se consideră că după 5 mai exista un zero. Deci ar veni 10, 50. Nu este 10, 05, este 10, 5. Acum nu știu dacă asta e valabil in toate cazurile

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Teoretic se incadreaza si intre 10, 8.
Dar se incadreaza intre 10, 5 si 10, 6.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Asta se invată in gimnaziu. Tu nu ai trecut pe acolo?

| blackheart26 explică (pentru darrio2007):

Logic, de la emoții doresc să mă verific. dacă nu este ceva greșit…

| johnnny123 a răspuns:

Tu tocmai ai dat bacalaureatul dar nu știi cum funcționează zecimalele? Asta nu cumva se învăța prin clasa a V-a?

| Furnicuta000 a răspuns:

Da pentru ca practic 10, 5 e 10, 50 si 10, 8 e 10, 80

| Madaxo97 a răspuns:

Da, se încadrează

| KovacsB a răspuns:

Cred ca ar trebui sa repeti clasa a 5-a.