| Ana903 a întrebat:

Buna. Imi puteti spune va rog mai multe informatii in legatura cu 'centrul de excelenta' (lb engleza)? Adica cum se desfasoara orele, cam cat timp ar trebui sa merg la cursuri (1 luna, doua?), iar daca merita sa particip. Am inteles ca la sfarsit primesti o diploma. Ma ajuta aceasta diploma la ceva?
Sincer nu prea as vrea sa merg, dar ma obliga profa de engleza si nu stiu ce sa fac.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu te obligă nimeni. Dacă vrei (să știi mai mult) mergi, dacă nu vrei, nu mergi. "Diploma" aia (dacă îți dă una) e zero

| Ana903 explică (pentru sierra1):

Mda. i-am spus clar profei ca nu vreau sa merg, dar tot insista sa merg si cere un motiv pentru care nu vreau sa merg. nu stiu ce motiv sa-i dau. cum sa-i zic? Ca nu vreau sa merg pentru ca mi se pare o pierdere de timp si ca ma doar fix undeva de engleza ei? Nu stiu ce motiv bun sa bag ca sa ma lase in pace. Ma gandeam eu ca nu are nicio importanta diploma aceea... lol

| sierra1 a răspuns (pentru Ana903):

~...sa-i zic? Ca nu vreau sa merg pentru ca mi se pare o pierdere de timp si ca ma doar fix undeva de engleza ei?~

in esență, asta dar poate îi pui alt ambalaj

| Lukasssz a răspuns:

Pur si simplu nu te duci, ii spui in fata ca diploma aia nu te va ajuta cu nimic in viata.

| lu2211 a răspuns:

Nu se știe niciodată când îți trebuie o diploma. E bună la casa omului.