| emc2 a întrebat:

Imi zice si mie cam care este cea mai buna facultate de Fizica din Romania?

Si inca ceva, este cumva la noi in tara vreo facultate care sa se specializeze pe Matematica Fizica? dar sa fie oarecum ambele intr un singur profil.

Multumesc!

1 răspuns:
| Sburatorul a răspuns:

UPB - Universitatea Politehnica Bucureşti.
Acolo dai examen de admitere din matematica si fizica si ai o multime de optiuni (calculatoare, transport, telecomunicatii s.a.m.d.). Sper ca te-am ajutat catusi de putin. big grin
Succes! smug