| Atty93 a întrebat:

In legatura cu UTCN CLuj Facultatea de Arhitectura si Urbansim,ce sanse sunt ca un absolvent cu master sau fara,sa-si gaseasca un loc de munca aici in Romania sau in strainatate, de exemplu in UK sau SUA? si ce fel de matematica sa cere la aceasta facultate? Multumesc!

1 răspuns:
| noktambul a răspuns:

Ca absolvent de arhitectura vei fi privilegiat in ati gasi un loc de munca oriunde in lumea asta. Fie ca angajat intr-un birou de arhitectura, fie in propriul tau birou de arhitectura ca persoana fizica autorizata. Matematica trebuie sa cunosti la greu, pentru ca arhitectura nu inseamna numai imaginatie si talent la desen, ci, mai presus de orice, calcule matematice.