| ganditorul a întrebat:

In toamna voi fi boboc la liceu. Voi fi la Colegiul National Elena Ghiba Birta din Arad si as vrea sa stiu cam cum vor fi, materiile, profesorii la profilul stiinte ale naturii. Va multumesc anticipatbig grin

Răspuns Câştigător
| Roxett a răspuns:

La stiintele naturii faci aceleasi materii ca si in scoala generala (mai putin latina) + logica si argumentare (in clasa a noua), TIC (Microsofturile) si informatica. Dai teza la mate romana, si 2 materii la alegere din: bio, fizica, chimie.
Profesorii...pai depinde cine cade la clasa in care o sa fii tu.

Succes!

2 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Pai faci biologia vegetala, chimie anorganica (ca in generala) si geografia fizica (despre Pamant)

| ganditorul explică:

Adica as vrea sa stiu cam pe ce se axeaza biologia, chima, geogra anul asta, cam care sunt pretentiile, severitatea profesorilor.