| Biancandreea11 a întrebat:

In vara ma voi muta cu familia in Franța. Acum sunt la liceu, clasa a9a iar in toamna voi începe clasa a10a acolo. As vrea sa știu dacă voi da un alt examen acolo, cum voi fi partajată in clasa sau dacă voi repeta clasa a9a. Știu franceza și cred ca m as descurca sa port o Conversație cu cineva. Aștept multe detalii despre liceele de acolo. Mulțumesc.

1 răspuns:
| P3TR3 a răspuns:

Depinde de calificarea ta din prezent si cea pe care o vei avea acolo, adica de profil. Vei da niste examene de diferentiere la materiile de baza si la limba franceza. (La noi asa e si sunt convins ca asa e si acolo, dar stai calma ca iti da ce ai de invatat, te ajuta si treci)
Bafta la invatat laughing