| Lipicii a întrebat:

Intrebare pentru cei care au intrat la profilul Filologie sau care invata deja la acest profil.Imi puteti enumera si mie toate materiile de clasa a 9 a?

P. s.: Am intrat in Nichita Stanescu din Ploiesti.

Răspuns Câştigător
| babyblue a răspuns:

Faci: romana, matematica, fizica, chimie, geografie, istorie, 1 biologie, engleza, franceza, latina, Tic(informatica), muzica, desen, sport, religie...si ceva nou pentru tine:logica(S.S.O.).

2 răspunsuri:
| Cristina_4633 a răspuns:

Pay in plus vei avea logica si tic in rest nu ca in generala.vei face multa franceza, engleza, romana:*

| Tasha_8785 a răspuns:

Cred ca o sa faci cam aceleasi materii ca in generala,inclusiv logica si informatica, iar daca esti la filologie, vei face multa romana si limbi straine.happy