| D3vilEviL a întrebat:

Buna!
La evaluarea nationala este obligat cu buletin ca eu inca nu l-am scos.Se poate prezenta si cu certificat de nastere?

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca la data evaluarii ai implinit varsta necesara eliberarii buletinului si ai neglijat sa-l scoti, poti primi o amenda la introducerea actelor, pentru intarziere si poti fi respinsa la examen(asta depinde de conducerea scolii, care poate accepta sau nu buletinul unuia din parinti si certif.tau de nastere). Daca ai fost admis(a) mai timpuriu la scoala si la data evaluarii nu indeplinesti conditiile eliberarii buletinului(pt.care poti introduce actele doar cu 15 zile inainte de implinirea varstei) conducerea scolii e obligata sa te primeasca la evaluare numai cu certif.de nastere.

| steffyboy a răspuns:

Incearca sa contactezi pe cineva de la scoala, poate cu directorul...Nu cred ca este posibil fara buletin.