| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

La liceu, la profil de stiinte sociale la ce se da examen? Dar la filologie? Si m-ar interesa si la profil de economie. Multumesc!

DAU FUNDA!

P.s : Sa imi raspundeti doar daca sunteti siguri.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

La Filologie se dă BAC-ul la Limba Română, Istorie şi al treilea obiect este la alegere între Logică, Psihologie, Economie, Sociologie, Filosofie, Biologie şi Geografie.
Se dau competenţe digitale, probă orală la Limba Română şi la una dintre limbile străine pe care le-ai studiat, în funcţie de preferinţele tale.

La Ştiinţe Sociale dai BAC-ul la Limba Română, Istorie şi al treilea obiect la alegere între Logică, Psihologie, Sociologie, Economie şi Filosofie.
Dai şi competenţe digitale, probă orală la Limba Română şi la una dintre limbile străine studiate în funcţie de alegerea ta.

La Economie dai BAC-ul la Limba Română, Matematică şi Geografie.
Se dau competenţe digitale, probă orală la Limba Română şi la o limbă străină.

Succes pe mai departe!
Pa-pa.

| Satango a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Multumesc pentru raspuns!

3 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Ma refer bacu din ce il dau straight face

| Addush a răspuns:

La stiinte sociale nu se da examen. La filologie din engleza sau franceza depinde de scoala. La economie nu stiu.