| ricksy a întrebat:

La litere exista o materie numita: literaura engleză. Ce cuprinde ea? Trebuie citite carti sau? As vrea anumite detalii despre aceasta materie.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu, cam ce parere ai? Normal ca trebuie sa citesti, incepand cu Chaucer si terminand cu Joyce, sau mai departe chiar,
Cand termini facultatea de litere, ar trebui sa ai in spate cam doua biblioteci citite.

Bula
| Bula a răspuns:

Nu trebuie nici sa citesti, nici macar sa stii literele.
Nici diploma de absolvire nu vei primi.

| Adry05 a răspuns:

Studiezi diversi autori din literatura clasica engleza cu operele lor, critica literara, curente literare si asa mai departe.

| minrest a răspuns:

Numele facultatii, ''Litere'', nu iti da nimic de banuit? Pentru toate materiile se citeste mult, asta e invatatul la facultate, citirea bibliografiei. Iar la Literatura Engleza ai de citit operele studiate si ceva critica literara despre ele.