| Marrythenight a întrebat:

Buna
La stiinte ale naturii, mate e mai usoara ca la mate-info? Am pe primul semestru media 7 si pe al doilea 8, la mate. Oare ma voi descurca? in a9-a cate ore de mate se fac? dar in restul anilor? se pune accent si pe info?

3 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

La mate-info se face M1 ( cea mai grea matematică ), pe când la ştiiţe ale naturii se face m2, o matematică ceva mai uşoară.
Dacă te vei ţine de treabă, vei învăţa şi vei avea şi un profesor destul de bun, sigur de vei descurca.
La ştiinţe ale naturii nu se pune accent pe informatică, pe când la mate-info se dă şi teză la informatică.
Aici găseşti orarul :
http://www.cnpr.warpnet.ro/romana/sn.htm
Chiar dacă e un profil real, deci e mai greu faţă de filologie de exemplu, merită urmat. În ziua de astăzi filologia nu prea mai valorează nimic, chiar dacă e mai uşoară.
BAFTĂ!

Răspuns utilizator avertizat
| Disharmony a răspuns:

Teoretic, e mai ușoară, dar depinde și de profesor. În clasa a noua, la mate-info, se fac 5 ore de mate și 2 de info, din care dai teze.