| mikey a întrebat:

Buna la toti...va dau o problema de fapt o ghicitoare. Cine stie primeste fundita.atentie la raspuns

Pe un acoperis erau 7 pasarele. A venit un vanator si a impuscat una din ele.
Cate pasarele au mai ramas pe acoperis
?

Răspuns Câştigător
| asya a răspuns:

15 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Poi a ramas pasarica moatá, nu? raised eyebrows Sau prietenele ei au luat-o la inmormantare?
Raspuns corect : 1 (ca nu ai specificat daca vii sau moarte )
Lasa ca imi dai fundita data viitoare.laughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

0.

| LNK a răspuns:

Pestii nu se ineaca. happy

| D-Anna a răspuns:

Cred ca e suficient de clar ca nici unalaughing dar hai sa-ti dau si eu unabatting eyelashes "sunt 10 pesti daca 5 se ineaca cati mai raman?"

| D-Anna a răspuns:

Mna bine nu de alta dar am zis asta la gashca si toata lumea era foarte sigura ca au ramas 5laughingbig grin

| mikey explică:

Bravo la toti...asta e...am spus colegilor mei si nu au stiuttongueau zis ca 6

| mikey explică:

Dia tot 10 pesti pentru. ca pesti n se ineaca hahha numai oamenii ca minetongue

| Alex_9605 a răspuns:

Da pai nu a mai ramas nici una ca dupa ce a impuscat-o vanatorul pe ghinionista celelalte s-au speriat si au fugit, dar sunt sigur ca s-au intors la inmormantare.

| alexandra_3253 a răspuns:

| r8driver a răspuns:

Nici una... spune alta.

| r8driver a răspuns:

Sau poate a ramas doar aia moarta.

| AdeLina a răspuns:

Niciuna ca celelalte 6 au zburattongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul este 6 pasari

| vylen a răspuns:

6 Este clar.