| anonim_4396 a întrebat:

M-am inscris la o facultate de la Suceava unde sunt 60 de locuri. Cand s-a afișat lista celor înscriși eu am văzut că sunt pe locul 65, deci am fost foarte aproape să intru. Anul trecut am văzut la aceeași facultate ca cei care se aflau pe locurile 63, 64 și 65 s-au putut inmatricula totuși, deci e clar ca au renunțat câțiva din fața. Întrebarea mea este de unde au știut acele persoane că alții au renunțat și nu au mai vrut sa se înmatriculeze și în felul acesta le-au putut lua locul? Și am văzut asta și la alte facultăți, unii care nu se încadrau în numărul maxim de locuri tot s-au putut înscrie. Nu inteleg de unde au știut că alții au renunțat, pentru că nu ai cum sa știi decât după ce se afișează rezultatele finale că alții s-au răzgândit și nu au mai venit să-și confirme locul. Eu m-am mai înscris și la altă facultate unde am intrat dar nu m-am înmatriculat încă, totuși mi-ar fi placut sa intru la asta unde am fost foarte aproape să intru si mă gândesc că mai am o șansă dacă alții renunta.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te interesezi la respectiva facultate cu o zi sau doua inainte de expirarea perioadei de confirmare sau chiar in dimineata zilei cand expira si poate ai noroc.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Tot ce ai de facut este sa mergi sa iti confirmi locul. O sa afli dupa aceea daca ai intrat cu adevarat sau nu s-a retras nimeni si de asta nu ai avut sansa.