| AlexandraDeeaAlle a întrebat:

Ma numesc Alexandra happy
Am si eu o intrebare sau poate 2 acuma in fine.
Sunt in clasa a X- A la Protectia Mediului... Anul scolar este pe terminate, si oricum o sa se desfinteze clasa si o sa ne lipeasca cu alta clasa adica Petrolul. Mie imi place foarte mult Matematica Si uneori romana, si chimia...
Si eu as vrea tare mult sa ma mut la Mate-Info. Ma descurc tare bine la matematica, chiar si profesoara de matematica ma apreciaza pentru asta si ar conta pe mine mai departe daca m-as duce pana in a 12 si sa iau bacu. Acuma problema este ca m-am rugat de mami de mult timp sa ma mute la Mate-info chiar nu intelege, imi reproseaza mereu ca nu o sa ma descurc ca nu o sa fac fata etc etc. Acuma intrebarea mea este :
Cum sa o fac sa o conving? este foarte incapatanata nu intelege deloc deloc parca as vorbi cu straini nu cu ea.
Si pe mine m-ar fi dus si gandul la sa termin aceste 10 clase si sa nu mai continui. iar sa merg la meditati la matematica, dar... cu maicamea asta incapatanata nu pot face nimica. Ce sa fac? Cum sa fac? chiar nu mai am idei, am facut tot posibilul dar degeaba. sad
Va rog sa ma ajutati crying si iertati-ma daca am gresit categoria.

1 răspuns:
| Sandu_Cozmin_1995 a răspuns:

Trebuie sa ai o discutie cu ea fata in fata doar tu cu ea si sa ii explici ca tu chiar iti doresti sa te duci acolo.