| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Bianca si am 13 ani. sunt in clasa.7 si as vrea sa va intreb ce profil credeti ca mi se potriveste. la romana ma descurc f bine, la matematica ma descurc dar nu f bine ( media9) imi place foarte mult engleza iar la restul materiilor ma descurc f bine. Va rog daca puteti sa ma ajutati

8 răspunsuri:
| Pufu a răspuns:

Daca iti place romana si limbile straine eu zic sa mergi la uman.Acolo sunt si euhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand depinde de tine si de alegerea ta ce vei face mai departe dupa liceu. Daca te descurci mai bine la lb.romana si limbi straine, a-i putea foarte bine sa mergi pe filologie-real sau uman daca nu. Dar daca te gandesti ca pe mai departe sa ai o slujba la contabilitate sau finante...atunci va trebui sa mergi pe mate-info.Nu-ti fa probleme pentru` matematica pentru. ca nu e asa grea cum pare.

| bestman99 a răspuns:

Parerea mea sa mergi pe matematica si pe romana!

| Anonim_4683 a răspuns:

La uman din cls a11a faci doar o ora pe saptamana... multa istorie romana, limbi straine, logica si in a12a filozofie. iar filologie: lb straine si o ora de istoria sau geografia angliei... deinde ce alegi tu din nou multa istorie si romana, lb latina, si din a11a nu mai faci deoc mate :d [fundita]?

| LionDen a răspuns:

Daca te descurci la romana si iti place engleza mergi la uman Profil de filologie. daca te crezi in stare poti opta pentru o clasa de filo intensiv... dar este alegerea ta

| Firefly a răspuns:

Pai gandeste-te la ce ti-ar place sa faci in viitor, dupa ce termini liceul si facultatea. Ce meserie ti-ar place?
Conteaza foarte mult ce iti place sa studiezi.Chiar daca te descurci bine la toate materiile, gandeste-te ca e imposibil sa le aprofundezi pe toate.Alege cateva care iti plac in mod deosebit si care te vor ajuta pe viitor.
Iti sugerez sa mergi la un profil bilingv. Din cate ai spus tu, eu cred ca ti se potriveste stiinte-sociale bilingv engleza. (sau stiinte-sociale simplu).

| ☺ Smile ☻ a răspuns:

Parerea mea este sa mergi pe Romana si Engleza este cel mai bine!

| paa a răspuns:

Buna

In primul rand mai ai un an de ganditwinking si daca iti place romana mergi pe profilul de filologiewinking