| qpIana a întrebat:

Bună, mai am timp dar vreau neapărat să mă decid ce profil să urmez. M-am luat după notele materiilor dar sunt materii la care am note foarte bune dar materia nu îmi este dragă. Ca exemplu, am note foarte bune la română (10 şi uneori 9) dar nu prea iubesc materia; la matematică am note bune (9, nu chiar aşa des 10) şi pot spune că îmi place materia.
La un momentdat mă gândeam să fiu profesoară, dar nu ştiu ce materie să aleg.

Mă puteți ajuta cu câteva sfaturi? Totuşi aş vrea şi câteva informații despre profilul care mi-l sugerați.
Mulțumesc mult!

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Daca esti o persoana visatoare si plina de imaginatie, clar uman. Daca nu, real.

Profesoara poti ajunge cu oricare daca asta iti doresti.

| 3amthinking a răspuns:

Eu iti recomand profilele de tip bilingv. De exemplu SN bilingv engleza. Dar cel mai fain e pe mate-engleza.