| Andreea_1452 a întrebat:

Nu demult am aflat ca am intrat la liceul Economic, profilul turism-alimentatie. Nu prea ma incanta. dar totusi as vrea sa aflu cate ceva. Imi puteti descrie acest profil in cateva randuri(ce ore se fac, daca se face practica, daca este bun la ceva, va rog.) Multumesc.

2 răspunsuri:
| blackfox a răspuns:

Eu am facut liceul de turism si alimentatie publica iar acolo materiile de specialitate erau marketingul, contabilitatea.Si bac-ul a fost dat tot din marketing.In practica am fost trimisi in restaurante,fast food-uri,hoteluri, pub-uri, fiecare cum a avut noroc.La specialitate mai era si turism.Mie una mi-a placut. Sper sa iti placa si tie.Bafta

| Ionutznutzy a răspuns:

Eu sunt la economic profil comert cls a 11a.din cate stiu materiile sunt asemanatoare.ce pot sa spun.multa materie, matematica este super grea... daca esti din Galati cu mine sala de sport e printre cele mai bune din judet big grin. practica am facut 3 saptamani in sellgross.dar in clasa a 10a se face nu si in primul an... daca vrei sa mai vorbim iti dau id pe privat